Приятелски мач: Катания – Ботев

Square

Ботев загуби първата си сериозна контрола в Италия от първодивизионния Катания с 1:0. Италианците, водени от известният в близкото минало футболист Валтер Зенга започнали мача по-силно и имали по-добри положения за гол през първото полувреме, когата са успяват да отбележат и единственото попадение в мача, в 32-та минута, дело на защитника Rocco Sabato.

През второто полувреме отборът от Пловдив, благодарение на по-добрата си физическа подготовка е доминирал над съперника и на два пъти нападателите ни са излизали очи в очи с аржентинския вратар на Катания Bizzarri, но неговите блестящи намеси предотвратяват изравняването на резултата.